Powyżej zamieszczono formularz.   Prosimy o wypełnienie i przesłanie   w załączniku do listu pod któryś z   adresów umieszczonych w dziale   "Kontakt"
GALERIA
   


19 maja 2009r.   Pogrzeb Ryszarda Jazdona


          Nam wszystkim, którzy uczestniczyliśmy w ostatniej ziemskiej drodze śp. Ryszarda towarzyszło uczucie wielkiego smutku, żalu i osamotnienia.

          Łączymy się także szczerym współczuciem z pogrążoną w smutku i bólu Rodziną, od której odszedł mąż, ojciec, brat i dziadek.

          Śmierć bliskiej osoby zawsze nas zaskakuje, niezależnie od tego, czy przychodzi nagle, czy też poprzedzona jest długą chorobą. Śmierć także zawsze za wcześnie zabiera nam bliskie i kochane osoby. Szczególnie boleśnie przeżywamy odejście tych, którzy w swoim życiu bez reszty oddani byli najbliższym, ludzi życzliwych, troskliwych, skromnych, uczynnych i prawych - po prostu dobrych.

          Takim człowiekiem był śp. Ryszard. Należał do pokolenia Polaków, któremu los zgotował trudne życie. Urodzony 20 marca 1937 roku miał zaledwie 2,5 roku, gdy wybuchał II wojna światowa. Pozbawiony został tym samym bezpiecznego i beztroskiego dzieciństwa.

          W trudnym okresie powojennym zdobywał kolejne stopnie wykształcenia, kończąc w 1961 roku studia rolnicze. Po ich ukończeniu podjął pracę w administracji wojewódzkiej - najpierw w Zielonej Górze, a następnie w Poznaniu, jako szef działu kwalifikacji polowej. W latach 1965-1968 przerwał pracę i wrócił do Karny, aby utrzymać ojcowiznę, owoc pracy całego życia Ludwika i Salomei.

          W 1970 roku Ryszard przeprowadził się do Baranowa, gdzie wraz z żoną Marią organizował od podstaw dom rodzinny, a także zaplecze dla własnej działalności gospodarczej. Ryszard należał do tego, odchodzącego już niestety pokolenia, dla którego słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna, Rodzina - stanowiły nadrzędne wartości. Tym wartościom był wierny i stosował je w codziennym życiu.

          Nie umiera ten, kto pozostaje w pamięci potomnych. Ty Ryszardzie pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze.

          Cześć Twojej pamięci!

Andrzej Jazdon - Nestor Rodu Jazdonów


AUTOR ZDJĘĆ: JERZY WOLF