Powyżej zamieszczono formularz.   Prosimy o wypełnienie i przesłanie   w załączniku do listu pod któryś z   adresów umieszczonych w dziale   "Kontakt"
GENEALOGIA
   Przodkowie Wojciecha Jazdona :: Wojciech Jazdon :: Ludwik Jazdon i potomkowie

SCHEMAT DRZEWA        
Stan na czerwiec 2004 r.     

Zbigniew Gałuszka

Mąż/żona: Maria Józefa
Dzieci: Małgorzata Pająkowska
Katarzyna Chmielińska


KWESTIONARIUSZ JAZDONA
 1. Na imię mam W dowodzie osobistym Zbigniew, a w metryce Zbyszek, co jest powodem nieporozumień, szczególnie tak było w wojsku.
 2. Otrzymałem kwestionariusz ponieważ jestem mężem Marii, Józefy, przy bierzmowaniu Zyty (tak, tak - jak Zyta Gilowska zwana First Lad Platfor lub Uśmiechem Giocondy - choć już nie dzisiaj, bo została zjedzona przez Kaczora Donalda i Diabła Rokitę. To wszystko sam wymyśliłem
 3. Urodziłem się 19 września 1932 r.
 4. Pracuję w Jestem emerytem okradzionym przez Siłę spokoju, zwanym tez Panem Tadeuszem, jednym z Czterech Jeźdźców Apokalipsy - to już wymyślił W.Łysiak. Rzeczony Pan Tadeusz ukradł mi 50% emerytury (25% za Krzyż Kawalerski OOP oraz 25% dodatku naukowego).
 5. Mój ulubiony film to ''Pancernik Potiomkin'' Eisensteina, ''Lecą żurawie'', ''Los człowieka'' - zapomniałem nazwisk reżyserów.
 6. Politycznie sympatyzuję z lewicą, a nawet anarchistami. Stąd bliska jest mi ''Samoobrona'' jako jedyna, prawdziwie lewicowa partia w Polsce. Moi idole filozoficzni to: P.J.Proudhon; P.A.Kropotkin; M.Bakunin.
 7. Po pierwsze i najważniejsze znaleźć wspaniałą żonę. Następnie doktorat, odznaczenia: Złoty Krzyż Zasługi i Krzyż Kawalerski OOP (niestety PRL-owski) za budowle socjalizmu np.: HiL, Elektrownia Siersza II, Zapora Wodna w Tresnej. Niestety dzisiaj ogromny dorobek PRL-u jest rozkradany przez różnych cwaniaków. Tu pragnę przytoczyć wypowiedź G. Mirabeau, wygłoszoną w początkach rewolucji Francuskiej, jeszcze przed Wielkim Terrorem, gdyż wydaje mi się, że jako żywo jest aktualna w dzisiejszej Polsce. Oto jej fragment: ''Tu ściąga ze wszystkich krańców królestwa i ze wszystkich krajów Europy armia lichwiarzy, spekulantów, krętaczy finansowych, działających na szkodę skarbu króla i narodu''.
 8. Charakterystyczna cecha Jazdona to sądząc po mojej żonie pracowitość, życzliwość, poświęcenie
 9. Spotkałem się z przejęzyczeniem nazwiska Jazdon na Jazdoń dość często
 10. Moja najcenniejsza pamiątka rodzinna to pędzel do golenia od mego naprawdę wspaniałego teścia Ludwika. Pomimo, że ma przeszło 50 lat, to służy mi niezawodnie.
 11. Potrawa, którą uważam za rodzinną to makiełki
 12. Historia związana z rodziną Jazdonów, której nigdy nie zapomnę to ta, kiedy Razem z Ryszardem Jazdonem i Kwiryną Nikel braliśmy udział w rozruchach poznańskich (czerwiec 1956 r.). Dzisiaj mam wyrzuty sumienia, że gryzłem rękę Matki, która mnie karmiła (myślę o PRL-u). Gryzłem ją również w okresie I oraz II ''Solidarności'' i tego żałuję, jak połowa Polaków, którzy robili to samo co ja.
KWESTIONARIUSZ PROUSTA
 1. Główna cecha mojego charakteru: otwartość w głoszeniu poglądów, łatwowierność i brak wytrwałości.
 2. Cechy, których szukam u kobiety: wierność, pracowitość, zaradność w życiu codziennym.
 3. Co cenię najbardziej u przyjaciół: nie mam przyjaciół.
 4. Moja główna wada: to cechy mego charakteru.
 5. Moje ulubione zajęcie: Obecnie czytanie, palenie w piecu, grabienie liści. Kiedyś publikacje naukowe i polityczne (ponad sto).
 6. Moje marzenie o szczęściu: sentymentalna podróż wraz z żoną na ''drugą stronę lustra'' w 50 rocznicę pożycia małżeńskiego, tj. podróż pociągiem do Wrocławia , odwiedzenie wszystkich miejsc szczęśliwego narzeczeństwa, następnie do Belęcina i per pedes do Karny, gdzie chciałbym spędzić pod namiotem dwa-trzy dni. Następnie odwiedzić groby Rodziców, być na Mszy Św. W Siedlcu i wrócić do Żywca.
 7. Co wzbudza we mnie obsesyjny lęk: los moich bliskich, a szczególnie wnucząt w warunkach bandyckiego kapitalizmu.
 8. Co byłoby dla mnie największym nieszczęściem: odejście kogoś bliskiego, a szczególnie żony.
 9. Kim (lub czym) chciałbym być, gdybym nie był tym, kim jestem: Krętaczem wysokiej klasy, pełnym moralitetów w gębie.
 10. Kiedy kłamię: gdy palę papierosy, a mówię, że nie palę
 11. Słowa, których nadużywam: przekleństwa, szczególnie rosyjskie.
 12. Ulubieni bohaterowie literaccy: Ci bohaterowie książek socrealistycznych, którzy odbudowywali Polskę i budowli obiekty PRL-u, dzisiaj rozkradzione przez ''szlachetnych'' ludzi z biografiami.
 13. Ulubieni bohaterowie życia codziennego: Jego Ekscelencja Pan Marszałek Andrzej Lepper. ''Ekscelencja'' wzięta z adresu Księcia Abdulaha (dzisiaj już króla Arabii Saudyjskiej), który tak zwrócił się do A.Leppera dziękując mu za zaproszenie w imieniu Narodu polskiego, za sfinansowanie operacji rozdzielenia bliźniąt syjamskich. Żaden z polityków polskich nie podziękował za to Księciu. I komu tu słoma z butów wychodzi?
 14. Czego nie cierpię ponad wszystko: fałszu, obłudy, przewrotności, hipokryzji, konformizmu, lizusostwa.
 15. Moja dewiza: Słowo ''dewiza'' wywołuje u mnie ambiwalencję. Dlatego przytoczę tu fragment wiersza A. Baudelaire'a (Śmierć nędzarzy): Śmierć jest jedynym blaskiem w mrokach życia kiru. To jedyny cel życia, nadzieja, podpora. Pociecha i wzmocnienie-czara eliksiru. Która daje nam siłę iść aż do wieczora.
 16. Dar natury, który chciałbym posiadać: spryt
 17. Jak chciałbym umrzeć: jak Adam Jazdon
 18. Obecny stan mojego umysłu: beznadziejność, przygnębienie
 19. Błędy, które najłatwiej wybaczam: wszystkie, ale po jakimś czasie.